خرید و فروش بذر سبزی و یونجه در اصفهان بذر گل بذر صیفی بذر گیاهان دارویی

خرید و فروش بذر سبزی و یونجه در اصفهان گل صیفی بذر گیاهان دارویی

فروش بذر سبزی ویونجه در اصفهان

آدرس اینستاگرام

فروش بذر سبزی و یونجه در اصفهان

خرید و فروش بذر سبزی و یونجه در اصفهان بذر گل بذر صیفی بذر گیاهان دارویی

خرید و فروش بذر سبزی و یونجه در اصفهان گل صیفی بذر گیاهان دارویی

خرید و فروش بذر سبزی و یونجه در اصفهان  بذر گل  بذر صیفی  بذر گیاهان دارویی

خرید و فروش بذر سبزی و یونجه در اصفهان | گل | صیفی | بذر گیاهان دارویی 09132163404

خرید بذرگیاه دارویی کدو پوست کاغذی

دوشنبه, ۴ فروردين ۱۳۹۹، ۰۱:۰۰ ب.ظ

 

 

خرید بذرگیاه دارویی کدو پوست کاغذی

 

کدو پوست کاغذی Cucurbita pepo var. styriaca

واریته ویژه ای از کدوهای معمولی است که در کلیه نقاطی که کدوهای معمولی یا صیفی جات قابل کشت اند تولید می شوند. گیاهی یکساله با ساقه های بسیار پرزدار و خزنده که طول آنها تا6متر هم میرسد. برگ ها با پهنک بزرگ و پرزدار،گل های نر و ماده مجزا روی یک گیاه تشکیل می شوند. گل ها زرد رنگ و بزرگ و دارای گرده و شهد زیاد است. ریشه کدو پوست کاغذی عمیق و گسترده است.

 

 

خرید بذر گیاه پوست کاغذی

 

فروش بذر سبزی و یونجه در اصفهان

 

 

نیازهای اکولوژیکی:

 کدو پوست کاغذی از گیاهان خنثی است اما در روزهای بلند تعداد گل های نر و روزهای کوتاه تعداد گل های ماده افزایش می یابد و دمای مورد نیاز برای جوانه زنی بذور 12 درجه سانتیگـراد ولـی دمای مطلـوب برای رویش 25 تا35  درجه می باشد. رویش این گیاه در دمای 14 درجه سانتیگراد متوقف می شود . برگ ها به شدت به سرما حساس است به طوری که در دمای 1 تا2  درجه سانتیگراد گیاه دچار سرما زدگی شده و خشک می شوند. این گیاه قادر است خشکی را تحمل کند. در خشکسالی های طولانی مدت، ریشه قادر به جذب رطوبت از اعماق خاک خواهد بود. دوره رویش این گیاه بسته به رقم و شرایط اقلیمی بین 120تا140 روز است

 

کدوی پوست کاغذی برای رویش به خاک خاصی نیاز ندارد ولی خاک های با بافت متوسط و غنی از مواد غذایی خاک های مناسبی برای کشت می باشد. کشت در خاک های اسیدی و مناطق سرد مناسب نیست. همچنین در زمین هایی که سطح آب زیرزمینی آن بالاست نباید کشت شود. کدوی پوست کاغذی به اکثر علف کش ها حساس است.

کاشت،داشت،برداشت: کاشت از طریق بذر به صورت مستقیم و غیرمستقیم به راحتی صورت می گیرد. در فصل پاییز کاشت این گیاه اگر پس از افزودن کود های حیوانی حساس است از این رو بهتر است با تأخیر اقدام به کشت شود . 30تا40تن کود حیوانی کاملاً پوسیده نقش عمده در افزایش عملکرد دانه و مواد مؤثره گیاه دارد. اگر زمین از مواد و عناصر غذایی تهی باشد در فصل پاییز به همراه کود حیوانی مقدار 120تا160 کیلوگرم کود اوره ،240تا300 کیلوگرم کود فسفاته و 150تا180کیلوگرم کود پتاسه باید به خاک اضافه کرد. زمان مناسب برای کاشت اوایل فروردین تا نیمه اول اردیبهشت ماه می باشد. بذرها به مقدار 6تا9 کیلوگرم، باید در ردیف هایی  به فاصله 100تا150 سانتی متر و  فاصله بین دو بوته در روی ردیف 40 تا50 سانتی مترکشت شود. بهتر است کشت به صورت جوی و پشته ای انجام شود و ضمناً بذرها به علت حساسیت گیاه به بوته میری، در بالای پشته ها کشت می شوند. چون دانه ها فاقد پوشش هستند باید با قارچ کش های مناسب ضدعفونی گردند. در هر چاله 3تا5 بذر قرار گیرد. پس از سبز شدن بوته های ضعیف را تنک کرده و فقط یک بوته قوی نگه داری می شود. پس از کاشت آبیاری مناسب ضروری است و دوره آبیاری تا قبل از گلدهی7 - 10 روز و بعد از آن هر6 روز یکبار در شرایط اقلیمی استان یزد می باشد.

چون ساقه گیاه خزنده است و علف های هرز می توانند بر آنها غلبه کنند از این رو مبارزه با علف های هرز ضرورت دارد. زمان برداشت گیاه به شرایط اقلیمی محل رویش گیاه بستگی دارد. میوه ها از اواسط مردادماه به تدریج می رسند. با رسیدن میوه ها برگ ها و ساقه ها خشک می گردند. هنگامیکه 70تا75 درصد میوه ها(زرد رنگ می شوند) رسیدند آنها را باید جمع آوری کرد. پس از جمع آوری میوه ها آنها را شکسته و دانه های داخل آن را خارج می کنند. سپس آنها را در دمای مناسب 30تا35 درجه سانتیگراد  خشک می کنند. رطوبت مجاز در دانه های خشک شده 12 درصد است. دانه های خشک شده را باید در مکان خنک و خشک نگه داری کرد. عملکرد بذر بسته به شرایط اقلیمی و خاکی معمولاً 80تا150 تن میوه کدو در هر هکتار می باشد ، که از این مقدار 900تا1500 کیلوگرم دانه بدست می آید.

مصارف دارویی:

دانه های کدو پوست کاغذی دارای مواد مورد نیاز داروسازی نوین است. در طب جدید مهمترین استفاده از کدو پوست کاغذی در درمان عوارض پروستات است. دافع کرم کدو به  ویژه در زنان حامله و کودکان و منبع غنی از عنصر روی و روغن می باشد. اثر ضد انگل و ضد قارچی هم برای آن اثبات شده است.

 

 

 

  • فروش بذر سبزی و یونجه در اصفهان

خرید بذرگیاه دارویی کدو پوست کاغذی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی